تالقان (پژواک، ۱۱ میزان ۹۷): ساکنین مرکز تخار می گویند که با آغاز مبارزات انتخاباتی، گشت و گذار افراد مسلح غیرمسئول در وسایط شیشه سیاه، افزایش یافته و سبب نگرانی مردم شده است.
حدود یک هفته قبل، برای انتخابات ولسی جرگه کارزارهای انتخاباتی آغازشده، که بیست روز ادامه خواهد یافت.
برای ولایت تخار در ولسی جرگه، ۹ کرسی مختص شده که به شمول ۱۲ زن، ۷۳ تن به آن کاندید شده اند.
 ساکنین این ولایت می گویند که رقابت های انتخاباتی نامزدان، با قانون مطابقت ندارد و مردم را با مشکلات مواجه نموده است.
جلال سنا عضو نهاد مدنی در تالقان مرکز تخار، درمورد به تاریخ ۱۱ میزان، به آژانس خبری پژواک گفت که بعد از آغاز کمپاین های انتخاباتی، تردد افراد مسلح غیرمسئول درشهر افزایش یافته است.
موصوف افزود: "از یک سو افراد مسلح غیرمسئول درشهرافزایش یافته، ازجانب دیگرکاندیدان درهر جا تصاویر شان را نصب کرده اند که این کارشان خلاف اصول است."
همچنان معراج الدین باشنده شهرتالقان، به پژواک گفت  که محافظین و حامیان  نامزدان، در وسایط شیشه سیاه مسلحانه رفت و آمد می کنند و موسیقی با صدای بلند را نیز گوش می کنند که مردم ازاین ناحیه با مشکلات مواجه اند.
موصوف علاوه کرد: "تاکنون کامیاب نشده، به مردم همچو مشکلات را آفریده اند، اگراینان پیروز شوند، چه حالت را بر پا خواهند کرد."
همچنان نوریه مسکونه شهرتالقان، به پژواک گفت: "در سراسر شهر، افراد مسلح نامزدان حضور دارند، در شهر یک نوع وحشت برپا کرده، مردم را خوفزده ساخته اند، حکومت باید جلو آنها را بگیرد."
برخی باشندگان این شهر، نیز اظهارات مشابه داشتند.
ازجانب دیگر، رزم آرا حواش نامزد ولسی جرگه از ولایت تخار، به پژواک گفت که با برخی نامزدان افراد غیرمسئول گشت و گذار می کنند.
موصوف از کسى نام نبرد؛ اما علاوه کرد: "افراد مسلح غیرمسئول، درحکومت نیز افراد وابسته به خود را دارند که به آسانی می توانند برای نامزد موردعلاقه خود تقلب کنند."
اما از جانب دیگر، محمد عالم ساعی نامزد ولسی جرگه از این ولایت، به پژواک گفت که برخی نامزدان برای حفاظت شان، محافظین را استخدام کرده اند.
موصوف علاوه کرد: "من در اثنای ضرورت، پنج محافظ را با خود نگه میدارم که برای امنیت من خیلی مهم است، زیاد بیرون نمی روم، مردم  نزدم می آیند، مردم شاکی اند، ولی آن قدر به مشکل مواجه نیستند."
 نظام الدین غوری سرپرست قوماندانی امنیه تخار نیز در مورد، به پژواک گفت که برخی نامزدان ولسی جرگه با افراد مسلح غیرمسئول درشهرگشت و گذار می کنند.
نامبرده افزود: "پولیس برای تامین امنیت انتخابات و نامزدان آمادگی کامل دارند، لازم نیست تا کاندید چندین فرد مسلح را با خود داشته باشد."
 غوری از کاندیدان خواست تا زودتر این مشکل را حل کنند، ورنه پولیس اقدام خواهد کرد.
به اساس معلومات مقامات امنیتی، هر کاندید الی ختم روند انتخابات، می تواند با خود دو محافظ داشته باشد

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.