کابل(پژواک، ۲۴ اسد۹۸): بریتانیا، اعلام کرد که به هدف حمایت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، هشت میلیون پوند کمک می­کند.
در خبرنامه ای که از سوی سفارت بریتانیا به آژانس خبری پژواک ارسال شده، آمده است که اداره توسعه بین المللی بریتانیا، مبلغ هشت میلیون پوند را براى برگزارى انتخابات افغانستان کمک مينمايد.
در اين مورد، خانم الیسون بلیک سفیر بریتانیا برای افغانستان، گفت: « من خرسندم که بریتانیا از طریق فراهم آوری این کمک، می تواند از این پروسه دیموکراتیک حمایت نماید؛ بریتانیا از برگزاری انتخابات در افغانستان قویاً حمایت می نماید؛ تا مردم افغانستان بتوانند سهم برحق خود برای آیندۀ کشور شان را ادا نمایند.»
وی، با اشاره به اینکه بریتانیا بر اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری معتبر تاکید می کند، گفت که برگزاری انتخابات به موقع، یک گام دیگر در راستای آیندۀ با ثبات و دیموکراتیک برای افغانستان است.
موصوف افزود: «من از تعهد مالی دولت افغانستان و جامعه جهانی، جهت پیشتیبانی از این روند که در درازمدت بسیار با اهمیت است، استقبال می نمایم.»
به گفته وی، بریتانیا در کنار سایر شرکای جامعه جهانی، از خواست نهاد های انتخاباتی افغانستان، از نامزدان انتخابات ریاست جمهورى برای رعایت قانون انتخابات و اصول و مقررات حمایت می کند.
سفیر بریتانیا، برگزاری انتخابات به شیوه شفاف و عادلانه، بدون مداخله مقامات دولتی و بدون استفاده از امکانات دولتی به نفع نامزدان مشخص را یک اصل بسا مهم خوانده، علاوه کرد که بریتانیا به حمایت خود از نهاد های مستقل انتخاباتی در جهت مدیریت این روند، ادامه می دهد.
براى برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، ۱۴۹ میلیون دالر هزینه در نظر گرفته شده است که ۹۰ میلیون دالر آن، توسط حکومت افغانستان و ۵۹ میلیون دیگر، توسط نهادهای بین­المللی پرداخته می­شود.
بر اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری، قرار است که انتخابات ریاست جمهوری، در ششم میزان سال­روان برگزار گردد.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.