کابل(پژواک، ۲۴ سنبله ۹۸): مقام ها، از توزيع اعتبارنامه به ٦٠ هزار ناظر انتخابات، انتقال موادانتخاباتی به مراکز ولایات و آغاز انتقال آن به ولسوالى ها خبر داده مى گويند که آمادگى ها براى تامين امنيت انتخابات نيز اتخاذ شده است.
قرار است انتخابات ریاست جمهوری، در ششم ميزان سال روان برگزار شود.
عبدالعزیز ابراهیمی سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات که امروز در یک نشست خبرى مشترک با سخنگویان وزارت های دفاع ملی، وزارت امور داخله و ارگان های محلى در کابل صحبت می کرد، گفت که انتقال مواد حساس و غیر حساس، مطابق پلان این کمیسیون در همکاری با نیروهای امنیتی و دفاعی به مراکز ولایات تکمیل شده و روند انتقال آن به ولسوالی ها آغاز شده است.
وی افزود که انتقال مواد ياد شده، از راه هاى زمینی و هوایی صورت گرفته و آسیبى به آن نرسیده است.
او گفت: "این کمیسیون  آمادگی عام و تام خود را به خاطر برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در ششم میزان دارد و سعی و تلاش ما اين است تا از آرای خیالی و هوایی در روز انتخابات جلوگیری کنیم."
وى افزود که روند توزیع اعتبارنامه برای ناظرين انتخابات جریان دارد و تا به حال ۸۷ نهاد ملی و بین المللی که شامل ۶۰ هزار ناظر می شود، اعتبارنامه اخذ کرده اند.
ابراهيمى از رسانه ها، احزاب سیاسی، نهادهای ناظر بر انتخابات و سایر نهادها خواست تا برای شفافیت بيشتر در روز انتخابات، اعتبارنامه اخذ کنند.
او همچنان گفت که برای برگزاری انتخابات ششم میزان، این کمیسیون به ۲۰۰ هزار کارمند ضرورت دارد و تا به حال به بيش از یکصد هزار تن، برنامه های آموزشی برگزار شده است.
نصرت رحیمی سخنگوی وزارت امور داخله نیز گفت: "ما در یک پروسه مهم ملی و تاریخی قرار داریم و تمامی نیروهای امنیتی ما آماده تامین امنیت انتخابات می باشند."
او گفت که پلان تامین امنیت برای انتخابات درسه مرحله، قبل از انتخابات، روز انتخابات و پس از انتخابات را در بر می گیرد و در حال حاضر ۷۲ هزار تن از نیروهای امنیتی و دفاعی در بخش هاى کشف و استخبارات توظیف شده و تا چند روز دیگر ۳۰ هزار تن از نیروهای امنیتی و دفاعی در حالت آماده باش قرار می گیرند.
او افزود که نیروهای امنیتی و دفاعى، تمامى مواد انتخاباتى را تا پنجم میزان سال روان به ولسوالی ها نیز انتقال می دهند.
روح الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع ملی همچنان گفت: "همه نیروهای امنیتی و دفاعی در مرکز و ولایات در حال تحرک قرار دارند و آماده تامين امنيت هستند، هدف ما این است که انتخابات به گونه شفاف برگزار شود."
وی به نامزدان انتخابات ریاست جمهوری اطمینان داد که نیروهای امنیتی و دفاعی، با روحيه قوی امنیت انتخابات را تامین مى کنند.  
موصوف همچنان گفت که نیروهای دفاعی، هشت ولسوالی را در ولایت هاى غزنی، فاریاب و بدخشان از تصرف مخالفين مسلح بیرون کرده و عملیات وسیع در بيست ولسوالى ديگر جريان دارد.
 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.