کابل(پژواک،۳۱ سنبله ۹۸): کمیسیون­های انتخاباتی، به منظور برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و عدم دخالت در امور و صلاحیت­های همدیگر، تفاهمنامه مشترک را به امضا رساندند.
مسئولان کمیسیون های انتخاباتی، امروز در یک نشست مشترک خبری گفتند که هدف از امضاى این تفاهمنامه که میان کمیسیون های انتخاباتی به امضا رسیده، تسريع روند اجراآت، همکاری و هماهنگی فعالیت ها در امور مربوط به انتخابات ریاست جمهوری می­باشد.
در متن تفاهمنامه ای که از سوی حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، به خوانش گرفته شد، آمده است که در این سند؛ طرفین متعهد به احترام و عدم مداخله در صلاحیت های قانونی همدیگر می باشند.
وی گفت که به اساس این تفاهمنامه، کمیسیون های انتخاباتی تلاش می کنند که به طور بی طرفانه زمینه برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری را در زمان معین فراهم کنند.
موصوف علاوه کرد که بر اساس مواد این تفاهمنامه، کمیسیون های انتخاباتی مکلف اند تا در انجام وظیفه محول] شان، منافع ملی و مصالح عليای کشور را در نظر بگیرند.
نورستانی، با اشاره به اینکه در این تفاهمنامه بر استقلالیت کمیسیون های انتخاباتی تاکید شده است، گفت که هیچگاه تحت تاثیر هیچ نوع فشار و مطالبات داخلی و خارجی قرار نمی­گیرند.
از سوی دیگر، زُهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی که در این نشست صحبت می کرد، گفت که کمیسیون های انتخاباتی، مانند گذشته مشکل ندارند.
وی گفت که امضای تفاهمنامه، نمایانگر آن است که هردو کمیسیون در هماهنگی کامل، امور مربوط به انتخابات را به پیش می برند.
قرار است  تا يک هفته ديگر، به تاريخ ششم ميزان انتخابات رياست جمهورى برگزار گردد.
 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.