کابل (پژواک، ۳۱ سنبله ۹۸): کمیسیون شکایات انتخاباتی مى گويد نامزدانی که به نفع تکت دیگری انصراف کرده اند، حق استفاده از امکانات دولتی را ندارند.
زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز در یک نشست خبری در کابل، گفت که براساس قانون، نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، حق ندارند که پس از انصراف از کاندیداتوری، از امکانات و سهولت های دولتی استفاده کنند.
وی افزود نامزدانی که قبلاً از کاندیداتوری شان انصراف داده اند؛ اما هنوز هم از امکانات دولتی استفاده می­کنند، مطابق به قانون جریمه خواهند شد؛ اما آنعده از نامزدانی که چند روز پیش از کاندیداتوری شان منصرف شده اند، اسناد آنها ترتیب شده و تحت کار است.
سحر ساحل نبی زاده، سخنگوی تیم «مشارکت و تغییر» به رهبری شیدا محمد ابدالی، گفت که از کاندیداتوری شان انصراف کردند؛ اما هنوز هم از امکانات دولتی استفاده می کنند و تصمیم دارند که در دوره سکوت آن را تسلیم نمايند.
آژانس خبری پژواک، با تلاش های مکرر، موفق به دریافت نظر زلمی رسول نشد.
در فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری که در ماه ثور سال روان خورشیدی اعلام شد، ۱۸ نامزد راه یافت که از این جمع، زلمی رسول و شیدا محمد ابدالی به نفع «تیم دولت ساز» از کاندیداتوری خود منصرف شده اند و تيم صلح واعتدال به رهبرى محمد حنيف اتمر نامزد ديگررياست جمهورى، مبارزات انتخاباتى تيم خود را به حالت تعليق درآورده است .
کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که آمادگی ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جریان دارد و تاکنون، ارسال مواد حساس و غیرحساس، از مرکز به ولایات تکمیل گردیده است.
به اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری، قرار است که انتخابات ریاست جمهوری، تا شش روز آینده برگزار گردد.

 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.