کابل (پژواک، ۲۲ عقرب ۹۸): کمیسیون مستقل انتخابات، می گوید که به منظور رسیده گی به اعتراضات و شکایات تیم های انتخاباتی؛ روند بازشماری و تفتیش آراء در تمام ولایات به تعویق افتاد و به همین دلیل، نتایج ابتدایی انتخابات نیز با تاخیر اعلام می گردد.
کميسيون مستقل انتخابات، برای جدا کردن آرای پاک از ناپاک، از جمع ۲۶۵۸۰ محل رای دهی، در ١٨عقرب سال روان، روند بازشمارى و تفتيش آراى ٨٢٥٥ محل را آغاز و اعلام کرد؛ اما اين پروسه با مخالفت شمارى از تکت هاى انتخاباتى ازجمله  تيم هاى انتخاباتى عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل قرارگرفت.
عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، امروز به آژانس خبری پژواک گفت که  
این روند در تمام ولایات، تا فیصله بعدی رهبری کمیسیون مستقل انتخابات متوقف می باشد.
ازسويى هم کميسيون انتخابات، اعلام نتايج ابتدايى انتخابات رياست جمهورى را که قراربود فردا ٢٣عقرب اعلان گردد، نيز به تعويق انداخت .
اورنگ زیب کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات گفت که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری، به دلیل تنش بر سر چگونگی بازشماری بیش از هشت هزار محل رأی دهی، به تعویق افتاده‌ است.
با اينحال مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات، امروز گفته اند که اين روند در ۲۵ ولایت کشور عملاً جریان دارد و در پنج روزگذشته، به تعداد ۹۱۵ محل رای دهی تفتیش و بازشماری گرديده است .
انتخابات ریاست جمهوری، در ششم میزان سال­روان برگزار شد. قرار تقويم انتخاباتی، نتایج ابتدايى بايد به تاریخ ۲۷ ميزان و نتایج نهایی در ۱۶عقرب اعلام می شد؛ اما به دليل تاخير در روند انتقال معلومات دستگاه بايومتريک در سرور، اعلان نتایج ابتدایی به تاخیر افتاد.
کمیسیون مستقل انتخابات، به تاریخ پنجم عقرب، در یک نشست خبری در کابل، گفت که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را در ۲۳ عقرب و نتایج نهایی را در ۱۵ قوس اعلام می کند.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.