By: جمشيد کريمى , Date:27/02/2019
فیروزکوه(پژواک، ۸ حوت ۹۷): شماری از زنان در غور با نگرانی از مذاکرات صلح، هراس دارند که توافقات به میان آمده، سبب از دست رفتن دستاوردهای دو دهۀ اخیر از جمله نظام مردم­سالار، آزادی بیان و حقوق زنان نشود. این زنان، ع... ادامه مطلب
By: محمد حسن حکيمى , Date:31/03/2014
محمودراقی، چغچران (پژواک، ١٠ حمل ٩٣): امروز هزاران تن طى گردهمايى ها در ولايات کاپيسا و غور، حمايت شان را از نامزدى عبدرب الرسول سیاف اعلام ردند. رييس شوراى علماى کاپيسا درگردهمايى که با اشتراک حدود دو هزارتن در من... ادامه مطلب
By: باختر ساپى , Date:31/03/2014
محمودراقی، چغچران (پژواک، ١٠ حمل ٩٣): امروز هزاران تن طى گردهمايى ها در ولايات کاپيسا و غور، حمايت شان را از نامزدى عبدرب الرسول سیاف اعلام ردند. رييس شوراى علماى کاپيسا درگردهمايى که با اشتراک حدود دو هزارتن در من... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Ghowr.To see other videos

فیروزکوه(پژواک، ۸ حوت ۹۷): شماری از زنان در غور با نگرانی از مذاکرات صلح، هراس دارند که توافقات به میان آمده، سبب از دست رفتن دستاوردهای دو دهۀ اخیر از جمله نظام مردم­سالار، آزادی بیان و حقوق زنان نشود.
این زنان، عرصه فعالیت زنان را در غور به تناسب سایر ولایات کمرنگ تر عنوان می کنند؛ اما می گویند که نهادهای حامی زنان تلاش هايی را برای دفاع از حقوق زنان انجام داده اند تا حضور این قشر در همه بخش ها محسوس باشد.

فیروزکوه(پژواک، ۲۲ دلو ۹۷): دختری در غور، برای مبارزه در برابر تبعیض های جنسیتی و سنت های حاکم، با بیرون گذاشتن پا از حصار منزل، رستورانتی را با اشتغالزایی برای ده زن در ولسوالی لعل و سر جنگل بنا نهاده است.
در کشوری چون افغانستان، انجام کارهای غیرمعمول و خلاف عرف، از دشوارترین تصامیمی اند که یک شخص اقدام به عملی شدن آن می کند؛ هر کسی برای تغییر در زنده گی و مبارزه با ناملایمت های روزگار، رؤیاهای را در سر می پروراند؛ اما تحقق یافتن آن نیاز به عزم و اراده جدی دارد.

فیروزکوه(پژواک، ۱۶ دلو ۹۷): بستگان نزدیک به داکتر محمد ابراهیم ملکزاده نماینده مردم غور در دور پانزدهم و شانزدهم ولسی جرگه و نامزد پیشتاز در دور هفدهم این جرگه، درگذشت این عضو ولسی جرگه را تایید می کنند.
ملکزاده فرزند میرزا عبدالرحمن ملکزاده که ديپلوم طب متوسطه را از مؤسسه (ای ام سی) مقيم کویتۀ پاکستان و درجه تحصیلی لیسانس داشت، در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی در قریه سرجنگل ولسوالی تیورۀ ولایت غور چشم به دنیا گشوده بود، امروز به عمر ۴۹ سالگی درگذشت.

فیروزکوه(پژواک، ۱۴ قوس ۹۷): صدها تن در اعتراض به اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه، دروازه دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در غور را بستند.

 

فيروزکوه (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٧): کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی در غور، بعد از یک ماه از برگزاری انتخابات، امروز نتیجه بررسی های شان را در حضور رسانه ها و ناظرین کاندیدان اعلام کردند.

 

Pages

خبر های انتخاباتی

By: جمشيد کريم... , Date:27/02/2019

​زنان غور از مبهم بودن مذاکرات صلح با طالبان هراس دار...

فیروزکوه(پژواک، ۸ حوت ۹۷): شماری از زنان در غور با نگرانی از مذاکرات صلح، هراس... ادامه مطلب

تخطى ها

Commanders forcibly collecting voter cards
By: محمد حسن ح... , Date:01/04/2014

قوماندانان محلى کارتهاى راى دهى مردم را جمع ميکنند

  چغچران(پژواک،١١حمل٩٣) برخى مردم ولايت غور ميگويند که قوماندانان مسلح غ... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

"وظيفۀ مقام هاى محلى دخيل به فساد در غور به تعليق درآيد"
By: محمد حسن ح... , Date:04/01/2016

"وظيفۀ مقام ه...

فيروزکوه (پژواک، ١٤جدى ٩٤): تعدادى از اعضاى شوراى ولايتى، علما و نهادهاى مدنى... ادامه مطلب

شوراهای ملی

اتباع خارجى طالبان داخلى را در غور رهبرى ميکنند
By: محمد حسن ح... , Date:03/08/2015

اتباع خارجى طالبان داخلى را در غور رهبرى ميکنند

فيروزکوه (پژواک،١٢اسد۹۴): برخى نمايندگان مردم و مقامات امنيتى ولايت غور ميگوين... ادامه مطلب

مصاحبه ها

اول نمرۀ عمومى کانکور ميخواهد در آيندۀ اقتصاددان خوب شود
By: Muhammad H... , Date:24/07/2013
    چغچران (پژواک،١٣حوت٩١):  "باوجودى که سال گذشته در امتح... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

By: کارزارهای انتخاباتی... , Date:03/10/2018

کارزارهای انتخاباتی نامزدان زن در غور کمرنگ است

فیروزکوه (پژواک، ١١ ميزان ٩٧): شماری از نامزدان زن در انتخابات ولسی جرگه، با ن... ادامه مطلب